Předně bych vás rád upozornil, že v následujících řádcích v žádném případě nenajdete ani zmínku o tom, jak připravit z myší polévku. To by bylo nad míru nechutné! Nadpis vyjadřuje, že následující text bude naprosto zbytečný – podobně, jako polévka ve školní jídelně. Pouze někteří ho přijmou s radostí. Těchto polívek bude na mém blogu vícero.

Jak jsem k myši přišel
Již druhým rokem jsem s naší školou jel na akci Věda v ulicích Plzně. Oficiální jméno je jiné, já si vžil tento název. Cílem bylo být ponaučen o různých vědách. Proto jsem šel s mými přáteli na nákupy do obchodního centra Plzeň Plaza. Zde jsem byl napřed zaujat Macintoshi, následně paní v obchodě s hrami, která hrála WoWko za hordu, a ke konci mou kamarádkou. Ta si chtěla koupit myš a nechtěla v tom být sama. Myš jsem si samozřejmě koupil také za krásných 20 korun! Nebyl jsem jediný, spolužák po myšce zatoužil také. Má myš se ihned jmenovala F784, spolužákovo Marvin, spolužaččina po delším přemýšlení Plzeň. V plastových krabičkách s otvory na dýchání jsme je převezli až do Chebu. Myši něco vydrží.

Jak jsem k dalším myším přišel
Ihned jsem si na internetu vyhledal návody na myši. Rozpoznal jsem, že mám samičku. Chov je nenáročný a levný. Vše bylo skvělé. A tak jsme jednou spojili obydlí F784 a Marvina na dvě noci. Ovšem jsem již nepoznal, že Marvin je kluk. Po 18 dnech se mi narodilo dalších 9 myší. Marvin mezi tím zemřel. Plzeň změnil/a majitele a byla přejmenována na Hypermyš (strašný jméno) nebo tak nějak. Jediný já jsem zůstal jako nadšený chovatel myší. Každé tři dny jsem měnil piliny/podestýlku. Jídlo a vodu ještě častěji. Myším po 14 dnech dorostla kompletní srst, pár dní na to začaly jíst pevnou potravu a běhat po akvárku. Po 3 týdnech jsem rozdělil kluky a holky (o další myši již nestojím). Kluci mají docela viditelné koule, je to jednoduché.

Jak se myší zbavuji
Nyní jsem již dal dvě myši bývalému majiteli Marvina. Poté dvě černé myši kamarádce. To byla složitá akce, jelikož byla líná si pro ně dojít. Zpevnil jsem krabici od LEGA Snapeova učebna papírovou lepící páskou, přidal piliny, smíchal s miskou vody a jídlem a celé to zahustil ruličkou od toaletního papíru. Jako finální přísadu jsem přidal již zmíněné černé myši. Těm jsem přidal černou tmu zavřením krabice. Dýchací otvory nesmí chybět! Tuto krabici jsem převezl do školy, odkud si je kamarádka převezla domů. Stále nevím, co se čtyřmi samečky. Já si jednu malou myš (dnes se jmenuje KQ11) nechávám (+ matku F784). Snad si samečci najdou nový domov. Už se začínají prát a musím občas zasáhnout. Ve zverimexu nabízejí zdarma snězení hadem. Ne pro lidi, ale pro myši. Nemilé!

V bodech

  • Myši vypadají chytřeji než křečci – proto jsou lepší!
  • Pítko nemám a do misky s vodou si furt myši házely piliny. Jako krásné řešení mi přišlo vystřihnout do nějaké větší krabičky díru; myši získaly domeček! A ano, zdroj vody je na vrcholu krabice. Piliny no more!
  • Pokud myš stále kouká do stropu, ví, že jí sledujete, a sere jí to.
  • Stavby z LEGA pro myši je dobrý nápad, ale ne vždy chytré řešení (momentálně kluci mají z LEGA misku na jídlo, domeček se neosvědčil).
  • Myší kluci smrdí. Někteří lidští také.
  • Myši se při pádu z metru a něco nezraní. Ba ještě zalezou pod skříň.
  • Plastové domečky, ve kterých jsou myši, se zapařují. Myši mohou onemocnět a umřít.

Pokud se vám něco bude zdát nepochopitelné či po pravopisné stránce špatně, vězte, že jste narazili na podkrušnohorkský slang. Ten se zde také bude vyskytovat častěji.